Присоединиться

У Вас нет прав для создания постов в данной группе. Убедитесь, что вы вошли в аккаунт, подписаны на группу и администратор разрешил создавать в ней посты.

#порадавідкарпачова

Уникайте негативних емоцій

Не висловлюйте похвалу через негативні емоції - гнів, ненависть, сарказм тощо. Емоції говорять голосніше, ніж слова. Навіть якщо ви доберете позитивних слів, але вони будуть наповнені негативними емоціями, слова будуть проігноровані, а емоції залишать слід у свідомості дитини.

bef8cb34cab41d6438987ea5d2a1d632_7-yVh0HhrG4.jpg

#порадавідкарпачова

Не змішуйте похвалу і критику

Якщо ви хвалите дитину, а потім починаєте критикувати її, пояснюючи, що вона могла би би зробити це краще, ви змушуєте її думати, що вона не була достатньо хорошою. Ви змішуєте похвалу і критику: дитина забуде похвалу, а критику пам'ятатиме.

bef8cb34cab41d6438987ea5d2a1d632_ANFwuwfPNmY.jpg

#порадавідкарпачова

Не порівнюйте ☝

Хваліть дитину за її зусилля, але не за те, що вона краща, ніж інша дитина. Не порівнюйте його з іншими дітьми. У кожної дитини свій розум, досвід і минуле, кожна - унікальна. Заохочуйте дітей до розвитку власної індивідуальності.

bc75367ff1e71435c52acc41dfa9ba2a_qXMmi57ZB24.jpg

#порадавідкарпачова

Не відносьте похвалу виключно до успіху

Якщо ми хвалимо дитину лише за успіхи, то втрачаємо багато дорогоцінних моментів. Успішних подій може бути не так багато, тому хваліть і заохочуйте дитину за його зусилля, незалежно від результатів. Не шкодуйте слів схвалення за старання, навіть якщо щось йому не зовсім

bc75367ff1e71435c52acc41dfa9ba2a_0NJj1Bq6U0A.jpg

#психологічніпоради

Мова тіла: про що говорять жести оточуючих🤝🤚👍

📌Жести відкритості Розкриваючи руки долонями вгору, людина показує свою відкритість. Такий жест може також супроводжуватися знизуванням плечима.

Однією з ознак відкритості вважається жест «розстібання піджака». Психологи стверджують, що під час успішних переговорів, учасники часто розстібають піджаки, випростуючи при цьому ноги. Це означає дружнє ставлення до співрозмовника.

📌Жести залицяння, чи «причепурювання» У жінок спектр таких жестів досить широкий. Наприклад, коли вона поправляє зачіску одяг або розглядає себе в дзеркалі. Сигнали залицяння можуть проявлятися як погладжування по литках, колін і стегон, а також балансування туфлі на кінчиках пальців. Чоловіки часто поправляють краватку, запонки або піджак, випрямляють спину і втягують живіт.

📌Жести домінантності-підпорядкованості Перевага або готовність до підпорядкованої ролі яскраво проявляються при рукостисканні. Якщо людина подає руку так, що б вона лежала поверх Вашої – це явне бажання висловити щось на кшталт фізичної переваги. Якщо ж вона простягає руку долонею до верху, то готова до ролі підлеглого.

📌Жести оцінки Поширений жест критичної оцінки називається «почекаємо – побачимо». Якщо співрозмовник дає оцінку чому-небудь, його підборіддя спирається на долоню, при цьому вказівний палець витягується уздовж щоки, інші пальці знаходяться трохи нижче рота.

Під час глибокого роздуму над проблемою або важливим кроком, людина спирається щокою на руку. Якщо вона бере до рота дужку окулярів або протирає окуляри, то це сигнал про необхідність обміркувати своє положення і взяти паузу для роздумів.

📌Жести нудьги Під час нецікавого наради або нудної телефонної розмови, люди часто починають щось машинально малювати на папері. Це бажання виникає на підсвідомому рівні. У такій спосіб ми частково відключаємося від зовнішнього світу. Спираючись головою на руку, ми також демонструємо свою нудьгу. Такий жест трактується як спроба «не впустити» голову, так як нас хилить до сну.

📌Жести підозри та скритності Коли ми бачимо, що рука співрозмовника прикриває рот – це сігналірует про те, що він приховує свою позицію і всіляко не хоче її висловлювати. Торкаючись до губ ручкою, келихом вина, візитною карткою або чим-небудь, він «забороняє» собі говорити те, що думає насправді.

Також психологи давно помітили, що дотик до носа або ямочки носа під час розмови говорить про нещирість співрозмовника і його відверту брехню.

📌Жести самоконтролю При бажанні впоратися з сильними емоціями, людина заводить руки за спину, при цьому сильно стискаючи їх. Інша поза, що символізує бажання самоконтролю – «руки в підлокітники». Таку позу, можна спостерігати при очікуванні прийому до данстистп. У подібні моменти люди хочуть впоратися з дуже сильним хвилюванням.

bc75367ff1e71435c52acc41dfa9ba2a_HmbBagLq6i0.jpg

#порадавідкарпачова

Не чекайте досконалості

Якщо вас може задовольнити лише досконалість, ви будете дуже розчаровані. Ваші очікування повинні бути розумними. Цінуйте найменше поліпшення в поведінці дитини. Навіть у разі помилок і неприємних аварій хваліть його за те, що він вжив заходів - якщо такі є.

b5ddc2e66c1413e686931aedb985e9c9_slKjUw7Vcew.jpg

Системи виховання дітей: огляд найпопулярніших 🚼🔝

📌 Гленн Доман. Американський фізіотерапевт переконаний, що мозок маленької дитини вбирає інформацію з неймовірною швидкістю, тому навчання має починатися з раннього віку. Буквально з 3 – 6 місяців, на думку фахівця, у життя крихітки повинні вводитися фізичні вправи (звичайно, з допомогою батьків), які він нерозривно пов’язував з рівнем інтелекту. Вже з першого року життя застосовується навчання математиці та читанню. Цікаво, що однією з основ навчання вважається вивчення слів не по буквах і складах, а за картками з написаними словами і картинками. Основним віком для розвитку методом Домана визначається вік до 7 років.

📌 Марія Монтессорі. Якщо ви цікавилися популярними системами виховання, швидше за все, маєте уявлення про ключові характеристики методу. У центрі системи італійського педагога стоїть дитина, яка сама вибирає заняття за інтересами (із запропонованих батьками або педагогом), набуває вміння на власному досвіді (не з пояснень дорослих), розвиває навички в ігровому процесі, вільно переміщається класом (в процесі навчання). Письму, в запропонованому методі розвитку, дитина навчається раніше, ніж будь-яким іншим умінням.

📌 Система Нікітіних. В основі цієї методики лежить спостереження Бориса і Олени Нікітіних за власними дітьми. Семеро малюків дозволили їм не лише поглибити знання в сфері педагогіки, а й вчитися на власних помилках, а також переконуватися в дієвості своїх рад на практиці. Однією з основ принципів навчання вважається створення правильного навколишнього середовища: для фізичного розвитку потрібен спортивний куточок, різний інвентар і пристосування, для розумової активності і розвитку інтелекту простір варто заповнити різними таблицями, схемами, буквами, картами і т.п. Також в рамках методики ви знайдете різні варіанти головоломок, задач, більшість з яких вирішуються із застосуванням різних предметів (пластиліну, олівців, кубиків тощо).

📌 Вальдорфська педагогіка. Ця методики може застосовуватися у шкільному віці. Грунтується вона на навчаннях австрійського мислителя Рудольфа Штайнера. У центрі цієї методики знаходиться не ранній інтелектуальний розвиток, а розкриття індивідуальності через культуру і творчість. Читання і письмо діти починають вивчати практично з 12 років, а ось до чарівного світу казки, співу і танців занурюються з перших днів навчання. Також відсутня система оцінювання, а нові знання дитина отримує тільки тоді, коли до них готова. Сучасна техніка (планшети, мобільні телефони, комп’ютери тощо) в даній системі виховання не є позитивним моментом, тільки заважаючи розкрити кожного малюка.

b5ddc2e66c1413e686931aedb985e9c9_hNZ92VFjFEQ.jpg

#порадавідкарпачова

Будьте конкретними, заохочуючи дитину

Надсилати лише загальні коментарі - «добре», «чудово», «прекрасно» - легко. Використовувати конкретні описи трохи важче, адже вам доведеться глибше вникнути в те, чим дитина зайнята та чи достатньо добре вона справляється з цим. Але воно того варто. Опис робить похвалу щирою.

b5ddc2e66c1413e686931aedb985e9c9_kyr-JqYrQRs.jpg

#психологічніпоради

Виховання дітей: головні помилки батьків 🆘

📌Помилка перша – «На жаль, у мене зовсім немає часу для тебе». Краще сказати: «Ми обов’язково поговоримо з тобою. Я люблю тебе».

📌Помилка друга – «Якщо ти не будеш таким, як я хочу, я більше не буду тебе любити». Краще сказати: «Я буду тебе все одно любити, але твою поведінку я не схвалюю».

📌Помилка третя – «Роби що хочеш, мені все одно» Краще сказати: «Я з тобою не згоден. Але, якщо ти захочеш порадитися, я в будь-який момент допоможу тобі, адже я люблю тебе».

📌Помилка четверта – «Ти повинен робити те, що я тобі сказав, тому що я у домі головний». Краще сказати : «Зроби зараз так, як я прошу, а ввечері ми обговоримо чому і навіщо».

📌Помилка п’ята – «Я зроблю це сама. Моїй дитині це поки не під силу ». Краще сказати: «Спробуй зробити це сам, а якщо не вийде, я тобі із задоволенням допоможу».

aea7b510e25ca4179f21d74fb56114df_pUse6quNjtY.jpg

#психологічніпоради

Як повернути близькість з чоловіком? 💑

📌Визначте причину відсутності близькості. Для того, щоб впоратися з проблемою, потрібно її виокремити. Доведеться добре подумати і проаналізувати ваше спілкування. Може виявитися, що близькості як такої і не було або ж вона втрачена. Якщо зміна вашого спілкування спричинила певна ситуація – необхідно у ній розібратися, адже вона може не давати партнерам можливості відкриватися один одному, руйнуючи стосунки день за днем.

📌Доведеться проаналізувати власну поведінку, а також партнера. Можливо, що відкритися комусь із вас заважає особиста скутість, наприклад, відголосок минулих стосунків, виховання чи спілкування у вашій родині. Справитися з проблемами психологічного характеру ви можете самі, а також за допомогою фахівця (психолога). Пам’ятайте, що близькі стосунки – це обопільна робота, для якої потрібні зусилля з кожного боку.

📌Відкривайтеся один одному крок за кроком. Як тільки ви розберетеся у причині, яка заважає вам встановити або повернути душевну близькість з партнером, ви повинні навчитися будувати довірчі та близькі стосунки з коханим. Це варто робити поступово, не обрушуючи непідйомну нішу за один раз. Намагайтеся більше спілкуватися (цікавтеся, як пройшов день у вашого коханого, що він відчуває, як би ви могли йому допомогти і т.д.), відпочивайте разом (рушайте в кіно, на побачення, майстер-клас, прогулянку і т.д. ), діліться своїми почуттями і переживаннями, підкріплюючи їх новими спільними емоціями і враженнями.

📌Будьте щирими. Тільки взаємна відкритість допоможе створити міцний зв’язок. Проявляйте емпатію, ставтеся уважно до почуттів вашого партнера, змін у його житті та всього, що він визначає важливим для себе, не забувайте, що награний інтерес відчувається відразу і відштовхує вас один від одного.

aea7b510e25ca4179f21d74fb56114df_ZIH5Jgw0x5E.jpg

#порадавідкарпачова

Будьте щирими і чесними. Не перебільшуйте, не лестіть. Лестощі виглядають в очах дитини дешево, егоїстично і дріб'язково. Дуже скоро малюк розкриє вашу нещирість, і почне ставитися з підозрою до будь-якого схвалення з вашого боку.

aea7b510e25ca4179f21d74fb56114df_z7wdGTAlZ2o.jpg

#порадавідкарпачова

Хваліть і заохочуйте дитину за зусилля, а не за природний талант ☝ Розхвалюючи дитину за природний талант, ми завдаємо їй більше шкоди, ніж користі. Краще хваліть і заохочуйте її за зусилля і роботу, які їй вдалося виконати.

df7935069e30af485da16eb5bae5d77d_ySgGF651QqA.jpg

#психологічніпоради

Як подружитися з власною дитиною? 😉

🔸Поміняйтеся з дитиною місцями. Вік значення не має, у такій маніпуляції важливо зрозуміти сенс і систематично застосовувати її на практиці. Поставте себе на місце дитини, спробуйте відчути, як саме вона мислить, відкинувши свої знання і досвід. Це допоможе краще зрозуміти дитину, а також розібратися, як краще аргументувати свою позицію. При цьому не варто поводитися як дитина, а тільки пояснити доступним способом.

🔸 Вчіться слухати. Це вміння дуже важливе, адже привчивши дитини з раннього віку ділитися з вами переживаннями, почуттями і подробицями свого життя, ви закладаєте фундамент майбутнього спілкування. Обов’язково цікавтеся, як пройшов день, що робив ваш малюк, уточнюючи подробиці та деталі (враховуйте, про що цікаво говорити не вам, а йому).

🔸 Свобода вибору. Надавайте дитині можливість вибирати. Звичайно, вибір буде здійснюватися з прийнятних варіантів, але він повинен бути. Це дасть зрозуміти чаду, що його думка важлива, а також навчить прийняттю рішень і відповідальності. Наприклад, уточніть, який сніданок хотіла б дитина, у чому відправитися на прогулянку і т.п.

🔸 Ні порожнім заборонам. Всім відомо, як тільки нам щось забороняють – цього починає хотітися більше. Кожне «ні» має бути аргументовано. Поясніть дитині, чому вона не може зробити так, як хоче, до яких наслідків призведе вчинок доступними і зрозумілими виразами. Підштовхніть малюка до самостійного прийняття правильного рішення.

🔸 Проводьте час разом. Спільне дозвілля – чудова основа для міцної дружби. Відправляйтеся разом на роледром, пейнтбол, в мотузковий парк (дозвілля вибирайте за інтересами та віком чада). Активний і веселий відпочинок покаже вас з іншого боку, відкриє нові теми для розмов і поповнить загальні позитивні враження.

🔸 Уроки – не все життя. Як тільки в житті з’являється домашнє завдання, інші аспекти в багатьох сім’ях не просто йдуть на другий план, а просто зникають з поля зору. Пам’ятайте, що навчання – це добре, але дбайте в рівній мірі про почуття дитини і переживання.

🔸 Не порівнюйте! Це помилка, яку здійснюють практично всі батьки. Пам’ятайте, що кожна дитина – індивідуальність і особистість, подавайте хороші приклади, але не порівнюйте досягнення однолітків крихітки і його. Це легко може подарувати занижену самооцінку та абсолютну невпевненість в собі. До цього пункту можна віднести і лайки. Пам’ятайте, що звичні для вас висловлювання можуть зовсім інакше сприйматися малюком (ледар, незграбний і подібні).

🔸 Розвивайтеся з дитиною. Цікавтеся захопленнями чада, поглиблюйте свої знання в сферах, які вам невідомі. Це допоможе підтримати розмову, зацікавити, продумати цікаві ідеї для спільного відпочинку, покаже, що вам дійсно цікаве життя маленького.

🔸 Стати опорою. У всіх спірних ситуаціях приймайте бік дитини, навіть якщо вона не має рацію. Не варто відчитувати та лаяти дитину при всіх, дочекайтеся моменту, коли ви зможете поговорити віч-на-віч, прояснив ситуацію. Дитина повинна відчувати, що може звернутися до вас в будь-якій ситуації, отримавши не докір, а захист і аргументовану позицію.

🔸 Любіть вашого малюка! Цей пункт найважливіший. Пам’ятайте, що фальш дітьми відчувається за кілометр. Не приховуйте ваші почуття: обіймайте дитину в будь-якому віці, говоріть, що любите її, доводячи це своєю поведінкою.

❗Пам’ятайте, що ви – приклад для дитини! Розвивайтеся разом, показуйте власними діями, як правильно, приділяйте час вашому чаду, вивчайте спеціальну літературу і дитячу психологію, і ви станете справжніми друзями!

df7935069e30af485da16eb5bae5d77d_nyPuy9ZBUDw.jpg

#порадавідкарпачова

🔻 Якщо ви застали дитину за корисним заняттям, і переконалися, що вона все робить правильно, заохочуйте її тут і зараз. Робіть це негайно і спонтанно. Якщо ви затягнете зі схваленням, ефект буде слабшим.

df7935069e30af485da16eb5bae5d77d_u2fnNwJxELs.jpg

#психологічніпоради

Як впоратися з розлученням: універсальні поради чоловікам і жінкам 💔

📌Пориньте в себе. Не варто робити вигляд і переконувати себе в тому, що у вашому житті нічого не змінилося. Прийміть факт розлучення, обміркуйте все, що вас турбує, зустріньтеся обличчям до обличчя зі своїми страхами, проговоріть та усвідомте їх – тільки так ви зможете з ними боротися. Не варто відкладати це у дальню шухляду.

📌Займіться справами. Присвятіть вільний час новому захопленню, хобі або улюбленій справі, напишіть список цілей на майбутнє, відвідайте місця, які давно збиралися, прочитайте нову книгу або перегляньте фільми. Це урізноманітнить ваше життя, дасть можливість відчути нові враження, познайомитися з людьми та дізнатися щось нове для себе.

📌Спілкуйтеся. Не закривайтеся від світу. Проводьте час зі своїми близькими, зустрічайтеся з друзями та знайомими. Якщо ви не хочете, щоб вас жаліли або обговорювали особисті теми – попередьте про це. Крім того, корисними будуть не тільки зустрічі з близькими, а й нові знайомства. Не обов’язково відразу шукати заміну колишньому партнеру, досить поспілкуватися з цікавими особистостями, йти вперед, відволіктися від думок про людину, з якою тепер вас пов’язує тільки минуле.

📌Не витрачайте енергію на злість. Якими б не були ваші минулі стосунки, не варто замислюватися про помсту або негатив на адресу екс-половинки. Подякуйте партнера за всі світлі моменти (для початку зробіть це подумки), усвідомте свої помилки, щоб не допустити їх повторення, пробачте один одного і перестаньте витрачати свою енергію даремно.

📌Рушайте в подорож. Активний відпочинок або тур в компанії друзів допоможе впоратися з негативними думками. Розгляньте варіанти, які допоможуть вам максимально відпочити (можливо, ви давно хотіли піднятися на вершину гори, провести кілька днів на пляжі або відвідати різні міста, розглядаючи пам’ятки).

📌Наповнюйте життя позитивом. Дивіться веселі відео, купуйте аксесуари або речі яскравих кольорів, шукайте щоденну причину для посмішки. Не сумуйте, самостійно перетворюючи життя на сірі та нудні будні.

📌Ведіть здоровий спосіб життя. Багато хто намагається знайти розраду та розслаблення в алкоголі, шкідливих звичках та їжі. Важливо розуміти, що це тільки погіршує ваш стан і вганяє в депресію. Висипайтеся, харчуйтеся правильно, займіться спортом, і ви відразу відчуєте себе краще!

📌Пам’ятайте, що попереду на вас чекає все найкраще, обов’язково звертайтеся за допомогою, якщо розлучення викликає труднощі, мрійте, насолоджуйтеся життям, і воно подарує вам багато нових вражень і кохання!

1f130f604421c0eaa9fafb8d15e533c9_NuDqHOKvs-I.jpg

Мрієш зробити несподівану та незабутню пропозицію коханій (коханому), але не знаєш як? Заповни анкету і ми допоможемо тобі здивувати твою половинку та зізнатися у своїх почуттях оригінальним способом! 😍

Заповнюй анкету ТУТ: bit.ly/2osdc5H ⬅

1f130f604421c0eaa9fafb8d15e533c9_sHQcd5DE4wY.jpg

#психологічніпоради

Тут 12 порад, які можуть допомогти підвищити самооцінку:

 1. Припиніть порівнювати себе з іншими людьми. Завжди будуть люди, у яких чогось більше, ніж у вас і є люди, у яких цього менше, ніж у вас. Якщо ви будете займатися порівняннями, то завжди будете мати перед собою занадто багато опонентів або супротивників, яких ви не можете перевершити.

 2. Припиніть лаяти і гудити себе. Ви не зможете розвинути високий рівень самооцінки, якщо повторюєте негативні висловлювання щодо себе і своїх здібностей. Чи розмовляєте ви про свій зовнішній вигляд, свою кар’єру, відносини, фінансове положення або будь-які інші аспекти вашого життя, уникайте самоунічіжітельних коментарів. Корекція самооцінки прямо пов’язана з вашими висловлюваннями про себе.

 3. Приймайте всі компліменти і поздоровлення, відповідаючи “дякую”. Коли ви відповідаєте на комплімент чимось на кшталт: “та нічого особливого”, ви відхиляєте цей комплімент і одночасно посилаєте собі повідомлення про те, що не гідні похвали, формуючи занижену самооцінку. Тому приймайте похвалу, не принижуючи свої достоїнства. Але компліменти ще потрібно заслужити, тому діставайте всю зброю краси: кисти для макияжа, палетки теней, помад і наступайте в бій! Попередньо завдавши бойову маску! Для жінок це макіяж, а для чоловіків гладковибрітого обличчя!

 4. Використовуйте афірмації (затвердження) для того, щоб підвищити самооцінку. Помістіть на якому-небудь часто використовуваному предметі, наприклад, пластиковій картці або гаманці затвердження на кшталт: “я люблю і приймаю себе” або “я приваблива жінка і заслуговую в житті самого кращого”. Нехай це твердження завжди буде з вами. Повторюйте твердження кілька разів протягом дня, особливо перед тим, як лягти спати і після того, як прокинетеся. Всякий раз, коли ви повторюєте афірмації, відчуйте позитивні емоції щодо афірмації. Таким чином ефект впливу буде значно посилений.

 5. Використовуйте семінари, книги, аудіо та відеозаписи, присвячені підвищенню самооцінки. Будь-яка інформація, що допускається вами в свій розум, пускає коріння там і впливає на вашу поведінку. Домінуюча інформація впливає на ваші вчинки домінуючим чином. Якщо ви дивитеся негативні телевізійні програми або читаєте в газетах кримінальну хроніку, швидше за все ваш настрій буде схилятися в цинічний і песимістичний бік. Точно так само, якщо ви будете читати книги або слухати програми, позитивні по своїй природі і здатні підвищити самооцінку, ви будете купувати якості від них.

 6. Намагайтеся спілкуватися з позитивними і впевненими в собі людьми, готовими вас підтримати. Коли ви оточені негативними людьми, які постійно пригнічують вас і ваші ідеї, ваша самооцінка знижується. З іншого боку, коли вас беруть і заохочують, ви відчуваєте себе краще і ваша самооцінка особистості зростає.

 7. Зробіть список ваших минулих досягнень. Це не повинно обов’язково складатися з чогось монументального. Список може включати невеличкі перемоги, наприклад: навчилися кататися на сноуборді, отримали водійські права, почали регулярно відвідувати спортзал і т.д. Регулярно переглядайте цей список. Читаючи свої досягнення, спробуйте закрити очі і знову відчути задоволення і радість, яку ви відчували в ті моменти.

 8. Сформуйте список ваших позитивних якостей. Ви чесні? Безкорисливі? Корисні для інших? Креативні? Будьте до себе прихильні і запишіть по меншій мірі 20 своїх позитивних якостей. Як і з попереднім списком важливо переглядати цей список частіше. Багато людей фокусуються на своїх недоліках, підкріплюючи там самим занижену самооцінку, і потім дивуються, чому в їхньому житті все не так добре, як хотілося б. Почніть концентруватися на своїх перевагах, і у вас стане набагато більше шансів для досягнення того, чого ви хочете.

 9. Почніть більше давати іншим. Я говорю не про гроші. Тут мається на увазі віддача самого себе у вигляді вчинків, якими ви можете допомогти іншим або позитивного заохочення інших. Коли ви робите щось для інших, ви починаєте відчувати себе більш цінним індивідуумом, а ваші самооцінка і настрій підвищуються.

 10. Намагайтеся займатися тим, що вам подобається. Важко відчувати щодо себе позитивні почуття якщо ваші дні проходять на роботі, яку ви зневажаєте. Самооцінка процвітає, коли ви зайняті роботою або якою-небудь іншою активною діяльністю, яка приносить вам задоволення і дає можливість відчути себе більш цінними. Навіть якщо ваша робота не цілком влаштовує вас, ви можете присвятити вільний час якимось своїм захопленням, які приносять вам радість.

 11. Будьте вірні собі. Живіть своїм власним життям. Ви ніколи не будете себе поважати, якщо не будете проводити своє життя так, як ви хочете його проводити. Якщо ви приймаєте рішення, засновані на схваленні ваших друзів і родичів, ви не вірні собі і у вас буде низька самооцінка.

 12. Дійте! Ви не зможете розвинути в собі високий рівень самооцінки, якщо будете сидіти на місці і не приймати виникаючі перед вами виклики. Коли ви дієте, незалежно від одержуваного результату, зростає ваше почуття самоповаги, ви відчуваєте більш приємні відчуття у відношенні до самого себе. Коли ж ви зволікайте з діями через страх або якогось іншого занепокоєння, ви будете відчувати тільки розлад і сумнівні відчуття, що, звичайно, призведе до зниження самооцінки.

Ви унікальна особистість, з величезними можливостями, з величезним потенціалом. У міру того, як ваша самооцінка буде рости, ваші справжні здібності будуть розкриватися. Ви почнете приймати на себе більший ризик і не боятися відмови; ви не будете орієнтуватися на схвалення інших людей; ваші взаємини будуть набагато корисніші як для вас, так і для інших, а ви будете робити те, що приносить вам радість і задоволення. Що найбільш важливо, висока самооцінка принесе вам душевний спокій, і ви дійсно по справжньому оціните самого себе.

7bc618dc16f931da435843eecc6ec27c_ChjsnmuSQY0.jpg

Якщо ви бажаєте допомогти Євгену Солдатову та маєте можливість підтримати його фінансово, можете зробити це за наступними реквізитами:

ПАТ КБ «Приват Банк» Код ЄДРПОУ одержувача 14360570 МФО банку 305299 КОД ЄДРПО банку 14360570 Для поповнення картки 5168742606615924, Солдатов Євген Вікторович

7bc618dc16f931da435843eecc6ec27c_tScyaz5A0GA.jpg

#історіїжиття

Наше знайомство було випадковим: запросила подруга на вечірку, щоб звести з другом свого чоловіка. Але замість Олександра я придивилася Кирила: чоловік був трохи старше, виглядав солідним і розумним. Виявилося, він — доктор математичних наук, але з науки пішов у бізнес, має невеликий завод і безбідно живе. Кирило був двічі розлучений. Я не розуміла: як могли ті, колишні, відмовитися від симпатичного, імпозантного і, прямо скажемо, небідного чоловіка? Я до того часу закінчувала п'ятий курс університету, студентського гуртожитку потрібно було спішно виселятися, так і особливих планів на життя і роботу поки не було. І я переїхала до Кирила, в двокімнатну квартиру в центрі.. Свій котедж він, як мені пояснив, залишив першій дружині. «Троячку» в дорогому районі — другий. ...Перший раз Кирило побив мене, коли ми прожили разом три місяці. Був п'яний, спочатку висловлював претензії, що я кудись періодично йду, не сильно люблю його. Першою думкою було зібрати речі і поїхати. Куди? До батьків у село? Вони на нього не могли намилуватися, все голосили, як мені пощастило. Я спробувала натякнути мамі, що Кирило не такий, як їй здається, але вона подумала, що ми просто посварилися, почала пояснювати, що в житті не буває все гладко, щоб я перша підійшла до нього і помирилася. Потім Кирило бив мене з незавидною регулярністю. В основному, п'яний, іноді і тверезий. Я збирала речі, йшла до подруг, але кому я потрібна, у кожної своя життя і доля. Кирило вибачався, я поверталася. Коли я сказала йому, що чекаю дитину, була бита дуже сильно: не факт, що від мене, голосив колись мій улюблений. Я не знала, як жити, працювати мене чоловік ніколи не пускав. Свого житла у мене не було. Одна-з дитиною, без грошей. І я вирішила повернутися в село. Кирило знову забрав мене від батьків. Я нічого не розповіла родичам, боячись їх засмутити. Мирно прожили пару місяців: майже перед пологами Кирило знову закипів ненавистю до мене і сильно вдарив пару разів. Я зігнулася навпіл: страшенно заболів живіт. Кирило сам викликав швидку, дякуючи богу, довезли: я народила недоношеного, але здорового хлопчика.

7bc618dc16f931da435843eecc6ec27c_43D7gIzkLic.jpg