Присоединиться

У Вас нет прав для создания постов в данной группе. Убедитесь, что вы вошли в аккаунт, подписаны на группу и администратор разрешил создавать в ней посты.

Ліфти-убивці у Сумах: скільки ще людям потерпати від бездіяльності міської влади?

Днями в одному з під'їздів будинку, що по вул. Сірка, 15 обірвався ліфт, у якому знаходилась жінка. Під час падіння спрацювала шахтна автоматика аварійної зупинки, сумчанка вдарилася о стіни кабіни та впала на підлогу та травмувала обличчя.

«Все було швидко, як у кіно. Їдучи лфітом, я раптом побачила, що зверху щось блимнуло, з’явилось полум’я, а потім – різкий рух униз. Я ледве не знепритомніла, а за мить вже лажела на підлозі. Почула скрегіт – і ліфт зупинився. Я стала кричати по допомогу, не одразу згадала про мобільний телефон, так була налякана", – розповідає жінка.

Прибулі за викликом рятувальники допомогли їй вибратися із застряглого між поверхами підйомного механізму. У свою чергу медики, прибулі на кареті швидкої, надали першу допомогу постраждалій. Від подальшої госпіталізації жінка відмовилась.

«Але я досі в шоці. Всі ми боїмося користуватись цим ліфтом, хоч його і запустили. В ЖЕКу кажуть, що несправність полагодили, але ми не віримо, що подібне не повториться», – додає сумчанка.

Інші мешканці під'їзду теж воліють ходити пішки. Увечері у середу вони запросили на зустріч з мешканцями представників Українського об'єднання патріотів, бо кажуть: звернення до обслуговуючої організації з проханням обстежити ліфт ні до чого не призвели.

«Ми покладаємось на УКРОП знаючи, що раніше вони допомогли нам у питанні газових лічильників. А ЖЕКу байдуже, чи ми тут живі та здорові. А раптом ліфт знову зірветься? Тож ходимо пішки, і старі, і молоді, і з сумками, і з дитячими візками», - говорить один з мешканців багатоповерхівки.

Наразі укропівці вирішили звернутися з вимогою обстежити ліфт у цьому багатоквартирному будинку до організації, що контролює об'єкти підвищеної небезпеки (зараз цю функцію колишнього Держгірпромнагляду передано Державній службі України з питань праці). Після експертного обстеження підйомника і встановлення його технічного стану буде прийнято подальше рішення стосовно необхідності проведення певних ремонтних робіт.

«Назагал ситуація в ліфтовому господарстві Сум невтішна, – коментує заступник голови обласної парторганізації УКРОПу Олег Шестак. – Сотні ліфтів, що відпрацювали своє, стоять. Інші – на межі зупинки, регулярно зазнають поламок. А міське управління інфраструктури через некомпетентність його очільника самоусунулося від вирішення цієї проблеми, як і багатьох інших. І йдеться про відповідальність не лише чиновників середньої ланки, але й сумського мера Лисенка як найвищої посадової особи міста. Ми вимагаємо комплексного обстеження ліфтів у місті. Безпека і здоров'я сумчан – понад усе».

39199fc2a3440dac0a153bba2070d462_JBCfXvU1zdg.jpg

26 апреля 1986 года произошла авария на Чернобыльской АЭС. 

Сегодня 32-й год с момента трагедии, которая потрясла весь мир.

39199fc2a3440dac0a153bba2070d462_gOAGlxunGwc.jpg

Моторошне вбивство на Хіммістечку в Сумах: загинув, захищаючи дівчат

На вихідних місто сколихнула жахлива звістка: на очах у свідків зарізали молодого хлопця. Підозрюваний у вбивстві намагається виправдатися через суд, не визнаючи своєї провини.

Роману Яськову було 26 років, він загинув від удару ножем, захищаючи дівчат. В останню путь Романа прийшли проводжати родичі, друзі, сусіди, вчителі і однокласники.

"Він завжди допомогав всім. І коли його просили, він завжди був готовий прийти на допомогу.  Я із школи, я не пам’ятаю ніяких поганих вчинків, щоб він комусь щось погане зробив. Звичайно дуріли, балувалися, але злого і поганого нічого", - говорить подруга загиблого Лідія.

Убивство сталося на очах у багатьох свідків. У цьому будинку двоє дівчат винаймали квартиру, мали виїжджати з неї і покликали друзів, аби ті допомогли перевезти речі. Не зважаючи на попередні домовленості, хазяйка нікого у квартиру не впускала, мовляв, речей немає, дівчат бачить уперше. На місце викликали поліцію. Кілька годин вмовляли хазяйку відчинити, та марно. Копи поїхали геть, хлопці лишилися чекати біля під’їзду, а дівчата – усередині. Один з хлопців, Роман, піднявся до дівчат. За кілька хвилин  ті почали перелякано кричати. Хлопці забігли до під’їзду, і першим, кого побачили, був господар квартири. Чоловік став кидатися із ножем на хлопців, які щойно зайшли. Його витягли на двір, вибили із рук ніж. Слідом вийшов скривавлений Роман.

Одразу викликали "швидку" і копів, які не встигли далеко від’їхати. Романа забрали до реанімації, та життя врятувати не вдалося – хлопець помер від втрати крові, лезом були пробиті легені і серце. Поки рятували Романа, хазяїн квартири утік. За кілька годин явився до відділку поліції із заявою, мовляв: його побили. Ці ж свідчення давав і у суді, стверджував, що він - постраждалий, і нікого не вбивав. Втім Феміда не стала на його бік.

Підозрюваному – сорок років, він раніше судимий за розповсюдження наркотиків та отримав умовний термін. Тепер йому загрожує до 15 років за гратами.

39199fc2a3440dac0a153bba2070d462_BGHvzCQw4lQ.jpg

Сумские коммунальщики обещают запустить фонтан «Садко» в субботу

Каскадный фонтан «Садко» заработает в субботу, 28 апреля.

Об этом сообщается на странице КП «Горводоканал» в Фейсбуке.

«Сейчас завершаются последние подготовительные работы по наладке и проверки перед запуском самого красивого фонтана города», - говорится в сообщении.

4802fdaa461e14367e1cef77020644f8_v_veQKe02h0.jpg

Сумчане против выгула собак в «Сказке»

Сумчане просят местную власть запретить выгул собак всех пород на территории детского парка «Сказка». По мнению Оксаны Токаревой, которая зарегистрировала на Едином сайте местных петиций свое обращение, детский парк предназначен для отдыха семей с детьми, а не для выгула животных. Потому она предлагает разместить на территории зоны отдыха таблички с информацией о запрете выгула собак. Поддержать эту петицию можно, зайдя на сайт в раздел «Сумы».

4802fdaa461e14367e1cef77020644f8_XihUg82XenA.jpg

«Ми не можемо усю свою пенсію тратити на ліки». У Сумах мітингували чорнобильці

Вчора у Сумах на площі Незалежності відбувся мітинг учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Ліквідатори вимагали права на безкоштовний проїзд у в громадському та комунальному транспорті,  гідного лікування у Сумському спеціалізованому  диспансері радіаційного захисту,  підвищення пенсій.

«Із 2006 року пенсії ніхто не перераховував, не збільшував, – говорить Лідія Самко, голова Сумської міської організації ліквідаторів на ЧАЕС. – Пенсії мізерні, ліків не має. Дайте нам гідне лікування,бо ми вже всі хворі.  Ми не можемо усю свою пенсію тратити на ліки».

До мітингуючи вийшов (на фото) міський голова Сум Олександр Лисенко, але нічого конкретного ліквідаторам не зміг пообіцяти.

Піднімали мітингуючи і   питання пам’ятника на честь не тільки жертв Чорнобильської катастрофи, а й усіх, хто захищав тоді Вітчизну  від глобальної катастрофи ціною власного здоров’я.

Нагадаємо, що країни ЄС, які вимагали закриття Чорнобильської АЕС, так і не виплатили Україні обіцяної за  компенсації, яка  могла піти на підвищення пенсій і гідне лікування ліквідаторів.

81a26ed85bd333e1908010644d5024b6_gRAXjGqyzIE.jpg

Да какая разница: русский, украинец, татарин, немец? Уже так надоело. В мире есть только две национальности: ЛЮДИ И НЕЛЮДИ.

81a26ed85bd333e1908010644d5024b6_efMirp7CPb0.jpg

В Сумах снова увеличилось число заболевших ОРВИ

Об этом сегодня, 23 апреля, на аппаратном совещании в мэрии сообщила и.о. начальника горотдела здравоохранения Елена Чумаченко.

  • На прошлой неделе на 10% увеличилось количество заболевших гриппом и ОРВИ, - доложила она. -

Зарегистрировано 1227 случаев заболеваний, это в два раза ниже порогового уровня. Было госпитализировано 99 жителей города, что на 10/% больше, чем на предыдущей неделе. Среди госпитализированных почти 90% - дети.

81a26ed85bd333e1908010644d5024b6_BSj5KN_yCRk.jpg

На Сумщине посреди дороги образовалась огромная пропасть

Состояние дорог в Украине удивляет не только приезжих, но и людей, которые здесь живут и не понаслышке знают о состоянии дорожного полотна. Не так давно водная стихия повредила часть дороги возле пгт Сребное, находящегося на промежутке дороги национального значения «Сумы-Ромны-Прилуки-Киев». Теперь сумчанин Александр Бутрым снял пропасть, которая образовалась на участке дороги в направлении таможенного поста возле поселка Великая Писаревка.

8826f770c2b3f6d0fe8e604f9be97541_C8or1zKncCw.jpg

На Чешці вандали повикидали урни для сміття в озеро.

Напередодні міської толоки, яка сьогодні проходить у Сумах, невідомі повкидали урни для сміття, встановлені Кп «Паркінг» в озеро Чеха.

Це не перший випадок немотивованої агресії деяких сумчан до спроб благоустою прибережної зони озера, який проявляється у нищинні нових насаджень, підпалах сухої трави або перекиданні контейнерів для сміття. Як правило, після акту чергового вандалізму знаходять порожні пляшки з-під горілки і пива.

Розмови ж про надання території біля озера Чеха статусу охороняємого природного парку поки залишаються лише розмовами.

8826f770c2b3f6d0fe8e604f9be97541_KyRvLEz50HA.jpg

Вітер повалив білборд у Сумах.

Стрімкі пориви вітру призвели до руйнування білборду.

Сталося це на вулиці Прокоф'єва в Сумах поблизу Європорту. Перевернулася бетонна конструкція, яка утримувала сам білборд. Ніхто з людей не постраждав , хоча білборд знаходиться поблизу супермаркету та зупинки громадського транспорту.

Протягом дня ніхто з комунальників так і не прибрав повалений рекламний щит.

До слова, за прогнозами синоптиків, вітряна погода протримається ще протягом ночі. З понеділка найймовірніше Сумщині накриють дощі та зливи.

8826f770c2b3f6d0fe8e604f9be97541_QwVHmfw77Ak.jpg

У Сумах ДТП на перехресті: зіштовхнулися три автівки

Сьогодні, 18 квітня, пообіді на перехресті вул. Іллінська та вул. Чорновола сталося ДТП за участі трьох автівок, повідомляють в КП "Електроавтотранс".

На місці пригоди працюють патрульні та медики.

У зв'язку з ДТП тимчасово змінюється маршрут тролейбусу №5: в сторону вул. Роменська тролейбуси курсуватимуть через вул. Білопільський шлях.

a7e77c1cfbaa9088291ecf537bc31d32_YDKw_817yPs.jpg

Со следующей недели в Сумах разворачивается торговля квасом

Сегодня исполнительный комитет утвердил список мест для торговли квасом в весенне-осенний период.

Согласно проекту документа, реализация кваса будет осуществляться в 39 точках

a7e77c1cfbaa9088291ecf537bc31d32_clyngU-2KnM.jpg

Пожежна інспекція: рятувальники перевірили сумський “Євробазар”

У Сумах на пожежну безпеку перевірили "Євробазар". Інспекцію у цьому торгівельному центрі провели 17 квітня, - йдеться на сайті регіонального управління ДСНС.

Спершу рятувальники оглянули приміщення центру, загальна площа якого становить 22 тис. кв. м. Основну увагу зосередили на евакуаційних виходах, внутрішніх пожежних кранах, забезпеченні їх рукавами та вогнегасниками.

ТРЦ має окрему пожежну станцію. Вона обладнана спеціальними насосами для забезпечення необхідного тиску води у разі спрацювання автоматичної системи пожежогасіння. У ній також є спеціальний резервуар, який може акумулювати 500 т води.

Для того, аби перевірити злагодженість дій персоналу та відвідувачів "Євробазару" рятувальники імітували пожежу.

За легендою, вогонь спалахнув на 4 поверсі, в дитячій ігровій зоні.

Спрацювала пожежна сигналізація і адміністрація організувала евакуацію людей. Об'єктова добровільна пожежна дружина центру приступила до ліквідації умовного полум'я наявними засобами пожежогасіння.

На місце події прибули сумські вогнеборці. Ланки газодимозахисної служби обстежили приміщення, але людей не виявили. Тому основні зусилля пожежники зосередили на ліквідації осередку умовного загоряння та захисті суміжних приміщень.

Також, з всіх боків чотирьохповерхового центру, рятувальники відпрацювали розгортання автодрабини, яка дозволяє проводити доставку особового складу і евакуювати людей з верхніх поверхів.

Під час навчань виявили, що один із розташованих поруч пожежних гідрантів, на які вогнеборці встановлюють автоцистерни для забезпечення безперебійної подачі води на гасіння, не можна використати за призначенням. Встановити на нього пожежну колонку немає можливості, адже при проведенні будівельно-монтажних робіт була зміщена верхня частина колодязя.

Остаточні результати перевірки рятувальники мають оприлюднити згодом.

За результатами попередніх перевірок, заклади Сумщини визнали одними із найнебезпечніших. Регіон у трійці лідерів антирейтингу.

За підусумками пожежної інспекції, у ТРЦ "Мануфактура" виявили 33 порушення, у "Лавині" - 46.

Чимало недоліків вже на першому етапі тесту на пожежну безпеку зафіксували в ТРЦ "Універмаг "Київ". Станом на 11 квітня акт перевірки цього торговельно-розважального центру не оприлюднили.

Нагадаємо, масштабні перевірки громадських закладів – від садочків до великих розважальних центрів, наприкінці березня ініціював Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Поштовхом до проведення такої інспекції стала трагедія у м. Кемерово (РФ). Там під час пожежі у місцевому ТРЦ “Зимова вишня” загинули десятки людей, більшість із них – діти.

a7e77c1cfbaa9088291ecf537bc31d32_gF3iLYG_s8I.jpg

Мер Лисенко пообіцяв сумчанам євродвір і… кинув

На сайті онлайн-петицій з'явилося звернення «Благоустрій місця проживання на вул. Я. Мудрого (Пролетарська), 15».

«Ми, жителі буд Я. Мудрого, 15, Засумська, 11, 13 уже стільки намучилися від постійного заїзду машин, які їдуть на базар, на відстоювання через наші двори, де немає пішохідних доріжок і дороги уже всі розбили. Колись Мінаєв нам обіцяв все налаштувати після перенесення вимушеного ринку на Засумська. Змінився мер, обіцяв і що.

Ми зверталися до нашої влади десятки разів. В минулому році в титул було внесено. Де той титул, сам Шилов та Лисенко знає тільки.

Просимо підтримати наше прохання на облаштування нашого нещасного двору, через який проходить тисячі людей. Маю надію, що хоча перед виборами наш мер спроможний дати нам нарешті відповідь чому до цього часу немає ніяких дій і відповідей», - пише авторка петиції Стеценко Любов Олександрівна.

Дата початку збору підписів: 16 квітня 2018 р. До кінця збору підписів залишилось: 45 днів. Станом на 16 квітня петицію підписали 1 особа з 250 необхідних.

7eeb4939e47fac8fe0d552f58c9ec32d_BEMX83HpQNs.jpg

У Сумах обговорять перейменування вул. Горького.

17 квітня відбудеться громадське обговорення ініціативи щодо перейменування вул. Горького на вул. Семена Сапуна.

Місце проведення – майдан Незалежності, 2 (каб. 59).

Початок – 16:00.

7eeb4939e47fac8fe0d552f58c9ec32d_tvuIw8gfuus.jpg

У Сумах латають ями на дорогах.

Шляховики Сум розпочали ремонт доріг обласного центру. На якому етапі ліквідація аварійної ямковості говорили під час апаратної наради у міськраді.

7eeb4939e47fac8fe0d552f58c9ec32d_rRQqv4aKz_0.jpg

Дні відкритих дверей у школах м. Суми

Усіх бажаючих запрошуємо на Дні відкритих дверей у школах міста, які відбудуться з 16 по 20 квітня 2018 року.

ССШ № 1 19.04.2018 8.00

ССШ № 2 17.04.2018 8.00

ССШ № 3 20.04.2018 8.30

ЗОШ № 4 18.04.2018 8.00

ЗОШ №5 19.04.2018 8.00

ЗОШ № 6 19.04.2018 8.00

ССШ № 7 20.04.2018 8.00.

ЗОШ № 8 19.04.2018 8.00

ССШ № 9 19.04.2018 8.00

ССШ № 10 19.04.2018 8.00

ЗОШ № 12 19.04.2018 8.00

ЗОШ № 13 19.04.2018 8.00

ЗОШ № 15 17.04.2018 8.00

ССШ № 17 19.04.2018 8.00

ЗОШ № 18 19.04.2018 8.00

ЗОШ №19 20.04.2018 8.00

ЗОШ № 20 18.04.2018 9.00

ЗОШ № 21 19.04.2018 8.00

ЗОШ № 22 19.04.2018 10.00

ЗОШ №23 19.04.2018 8.00

ЗОШ № 24 21.04.2018 11.00

ССШ № 25 19.04.2018 9.00

ЗОШ № 26 19.04.2018 8.00

ЗОШ № 27 20.04.2018 8.00

ССШ № 29 17.04.2018 8.00

ССШ №30 18.04.2018 8.15

Гімназія № 1 21.04.2018 10.00

Класична гімназія 17.04.2018 10.00

Піщанська ЗОШ 19.04.2018 8.30

В-Піщанська ЗОШ 19.04.2018 14.00

Спеціальна ЗОШ 18.04.2018 10.35

НВК № 9 17.04.2018 8.00

НВК № 11 17.04.2018 8.15

НВК № 16 19.04.2018 8.00

НВК № 34 18.04.2018 9.00

НВК № 37 18.04.2018 8.00

НВК № 41 18.04.2018 9.00

НВК № 42 12.04.2018 9.00

58e7da97b2a218df24af4b0ef259206a_lbiUMr5-kAE.jpg

У Сумах розпочали сезон ремонту доріг

Під час щопонеділкової апаратної наради в. о. міського голови Володимир ВОЙТЕНКО повідомив, що відсьогодні у місті розпочинають ремонти доріг.

58e7da97b2a218df24af4b0ef259206a_pnOMci4g5NA.jpg

У Сумах під гаслом благоустрою – пік тотального знищення зелених насаджень

Сумський активіст Андрей Фролков виклав у Facebook фото берега Псла біля так званого Студентського пляжу, де від дерев, які мали зазеленіти цієї весни, залишилися тльки пеньки. «Ось так варвари поводяться з природою на центральному пляжі міста (Студяга). Підозрою, що це варвари з нашого комунального підприємства. Повна відсутність управління, контролю та відповідальності», – написав він.

Підозра активіста виявилася небезпідставною. Як з’ясував журналіст Володимир Пошва , більше сотні дерев у парку ім. І. Кожедуба спиляло дійсно КП – «Міськсвітло».

У департаменті інфраструктури повідомили, що така масова рубка проведена в рамках реалізації проекту реконструкції міського пляжу. «Частина дерев була старою, частина пошкоджена бобрами, багато дерев прибрали навколо пішохідної доріжки, яка йде навколо парку. Старі тополі вже падали минулого літа під час урагану, тому доріжку потрібно максимально убезпечити », – пояснив Олександр Рубінін, головний спеціаліст управління .

Журналіст нагадує і про нещодавнє  резонансне знищення шести лип на вул. Курській біля колишнього кінотеатру «Сучасник» заради будівництва торгового центру площею майже 2 тис. кв. м, який зводить фірма «Авангард-Н» на замовлення ТОВ «Магазин-218». Власником ТОВ є Ірина Пономаренко, дружина першого заступника мера Сум Володимира Войтенка. У департаменті інфраструктури знов заспокоюють:у замовника є проект озеленення території, що прилягає до торгового центру. Питання тільки в тому, скільки часу потрібно, щоб замість спиляних 30-річних лип виросли нові?

«Але це ще далеко не весь «лісоповал» – 2018, – пише журналіст. – У цьому році очікується реконструкція дороги по вул. 20 років Перемоги, де заради розширення дороги зріжуть ще сотню дерев».

58e7da97b2a218df24af4b0ef259206a_ThPBkhHdvas.jpg

Фотофакт: ями на трасі “Суми-Харків” – по коліна водіям.

Дорога, що веде з Сум до Харкова, вже який рік поспіль наводить жах на водіїв, які хоча б раз нею проїжджали. Такий стан траси, як зараз, – справжнє випробування на міцність нервів керманичів і технічної справності автомобілей. “Трасса Харьков Сумы — «Убийца ходовой». По всей протяженности огромные ямы” – ділиться вражаючим фотофактом у Фейсбуці Георгій Олександрович.

98b53dba40aaa19896453b8343b1a882_f18QXFOX-iI.jpg

У Сумах автівки патрульних обладнали терміналами для сплати штрафів.

Патрульні автомобілі обладнані відповідними платіжними терміналами, якими у разі потреби можна скористатись для оплати штрафу за порушення ПДР на місці зупинки. Водії та пішоходи можуть сплатити штраф на місці скоєння правопорушення за допомогою платіжної картки. Якщо платіжної картки при собі немає, штраф можна сплатити у будь-якій банківській установі на території України протягом п’ятнадцяти днів. Ящо штраф не сплачено протягом 15 днів, то його сума подвоюється, а подвійний розмір штрафу стягується у примусовому порядку органами державної виконавчої служби.

Реквізити для оплати: р/р 31111149700001, ЄДРПОУ – 37970404, МФО – 837013, банк отримувача: ГУДКСУ в Сумській області, із вказанням призначення платежу.

98b53dba40aaa19896453b8343b1a882_yEehnPSCd2U.jpg

Жителі Сумщини та облцентру з необоротною інвалідністю більше не проходитимуть щорічні переогляди.

Тепер українцям не потрібно кожен рік проходити медогляд для «підтвердження» каліцтва.

Про це повідомляє Главком.

В Україні набув чинності закон № 2318-VIII «Про зміну правил призначення інвалідності». Документ вже опублікували в офіційному виданні «Голос України».

aee15d269daa7ea14e941a080ecb34d6_3gU_W5Xf-Bk.jpg

ПФК “Сумы” наконец сыграет дома.

На «Юбилейном» сумчане проведут матч с «Рухом» Очередной матч чемпионата Украины по футболу среди команд первой лиги ПФК «Сумы» наконец-то сыграет дома, на стадионе «Юбилейный». В 27 туре сумчане будут принимать команду «Рух» (Винники). Этот матч состоится в субботу 14 апреля и начнется в 14.00.

Напомню, что сумчане занимают тринадцатое место, имея в своем активе 29 очков, а «Рух» идет седьмым, набрав 38 очков.

aee15d269daa7ea14e941a080ecb34d6_LWRbotD3pSE.jpg

Центр Сум в дыму

Сегодня, 11 апреля, дом по адресу Покровская, 6 окутал дым. Сначала сотрудники компаний, находящихся в здании, не обратили особого внимания: слишком уж часто на наших улицах что-нибудь сжигают. Но в какой-то момент редакция с тихого здания превратилась в муравейник: оказалось, что возле дома загорелся мусорный бак. Работники редакции тут же бросились набирать воду и тушить уже тлеющие отходы.

Впрочем, наша помощь требовалась недолго. Через пару минут под нашими окнами появилась пожарная машина с сотрудниками ГСЧС; тут же подоспели и представители полиции. Сотрудники газеты вернулись к своим профессиональным делам.

aee15d269daa7ea14e941a080ecb34d6_EOl-YGWTpSA.jpg