Присоединиться

Як упорядкувати файли на комп'ютері: корисні лайфхаки у рубриці #КОРИСНІ_ПОРАДИ 😊 Ефективна робота з файлами - важлива частина тайм-менеджменту. Менше пошуків і нервів, більше концентрації на важливих справах.

  1. Зайве - в сміття Зберіть всі файли на робочому столі в одну папку "Сміття" та розбирайте її раз на тиждень. На екрані може залишитися тільки один файл зі списком ваших життєвих цілей. День починайте з нього.
  2. Надсилайте в "хмару" найважливіше і найбільше Хмарні сервіси допомагають вирішити відразу кілька проблем. По-перше, зручно, що файли зібрані в одному місці, їх легко знайти і вони завжди доступні з будь-якого пристрою. По-друге, копіювати і пересилати із хмари набагато швидше, ніж з комп'ютера. І, по-третє, безпека - резервне копіювання файлів в хмарі захищає їх від вірусів, поломки вінчестера або втрати флешки.
  3. Всі файли на комп'ютері - на диск D Решту робочих і особистих файлів зберігайте на диску D. Він призначений для файлів ОС і програм.
  4. Розробіть зручну структуру У корені диска D або хмарі має бути максимум п'ять основних папок, які описують ваше життя або роботу. Наприклад, "Приватне", "Робота", "Розваги", "Спорт", "Хобі" і т.д. Роботу можна розділити на "Проекти", "Клієнти", "Плани", "Документи", "Звіти". А в папці "Приватне" можуть з'явитися папки для електронних книг, відео і фотографій. В ідеалі у вас повинно бути не більше п'яти основних папок і максимум п'ять папок в глибині. Прагніть до цього.
  5. Давайте файлам короткі і зрозумілі назви Назви файлів і папок повинні бути ємними і короткими, щоб вам було легше їх зчитувати поглядом. Вказуйте суть їх вмісту.
  6. Не полінуйтеся зробити описи У папках з фотографіями і відео створюйте текстовий файл з описом і ключовими словами. Наприклад, де і за яких обставин зроблені фото, хто на них зображений. Це спростить пошук "тієї самої фотографії".
  7. Розвивайте звичку все впорядковувати Створюючи новий файл або папку, зберігайте їх відразу туди, де їм місце в розробленій вами структурі. Якщо викачані файли автоматично зберігаються в папку Завантаження, розчищайте її раз на тиждень.
  8. Регулярно робіть ревізії Проводьте ревізії вмісту: видаляйте некрасиві і нечіткі фотографії, старі версії документів, розформовуйте папки-дублі.
  9. Робіть архіви Якщо ви боїтеся розлучитися з ілюзією потрібності деяких файлів - пакуйте весь мотлох в архіви. Це дозволить заощадити місце на комп'ютері, плюс - архів зручніше переміщати, ніж тисячі файлів. Все умовно важливі архіви можна помістити в окрему папку "Для цифрових археологів" і покласти в хмару.
  10. Використовуйте менеджери файлів Існує велика кількість програм, які дозволяють автоматично сортувати масиви файлів, масово їх перейменовувати із зазначенням дати, місця створення, якоїсь спільної теми, тегів. Файл-менеджери також підкажуть, які папки ви використовуєте найчастіше. Сподіваємось, ці поради стануть Вам у нагоді та допоможуть завжди тримати свій ПК у чудовій формі! ⚠😀
972362b134db28e3e2ba07de08f86988_brMl6USmsIE.jpg