Присоединиться

смт. Браїлів, Жмеринський район

Браїлів є одним з найдавніших населених пунктів нашої області. Це містечко приваблює туристів великою кількістю історичних пам'яток, таких, як Свято-Троїцький жіночий монастир, Українська Православна церква, Державний Музей композитора Петра Ілліча Чайковського розташований у палаці сімейства фон Мекк.

Свято-Троїцький жіночий монастир був зведений в XVIII ст. столітті на кошти Потоцького. Будівля використовувалася монастирем католицького ордену тринітаріїв. У 1787 році інтер'єр монастиря розписав віденський художник Прагтль. На жаль, розпис не дійшла до наших часів. У 1830 році монастир став православним, тоді виникла необхідність у новій розписи на стінах, яку виконав Е.Осмоловскій. Монастир включає в себе двоповерхові цегляні келії. У XIX столітті звели ворота зі службовими приміщеннями для потреб монастиря. Територія монастиря включаємо сад, городи, ряд господарських будівель. Відомі ікони зберігаються в стінах Свято-Троїцького монастиря, такі, як Браїлівській Почаївської Божої Матері, Божої Матері Троєручниця, Браїлівській Ченстоховської Божої Матері. Всі ікони були написані на початку XIX століття в Афоні. У монастирі спочивають мощі святих. Ікони і мощі залучають щорічно велику кількість паломників.

Палац сімейства фон Мекк був побудований в кінці 60-х років XIX століття. Палац сильно постраждав під час Другої Світової війни. Стараннями місцевих архітекторів пам'ятка архітектури була частково відновлена. Частково зберігся унікальний парк, в якому ростуть понад 45 видів дерев і чагарників. Зараз у палаці розташовані експозиції музею великого композитора Петра Ілліча Чайковського. Місце для музею вибране не випадково, так як Надія фон Мекк була меценаткою композитора. Колекція музею налічує більше 2 тисяч експонатів, пов'язаних з візитами Чайковського в Браїлів. Композитор з 1878 по 1880 роки регулярно відвідував маєток своєї меценатки. Саме у цій будівлі були створені п'єси «Спогад про дорогому місці», написаний ряд романсів («Серед шумного балу», «Серенада Дон Жуана», «Це було ранньою весною»). У стінах маєтку була закінчена опера «Орлеанська діва». «Кімната-ліхтар» привертає увагу численних відвідувачів. Ця кімната була робочим кабінетом Чайковського та Надії фон Мекк. До нашого часу дійшли особисті речі меценатки великого композитора. Всі експонати (меблі, музичні інструменти, приладдя для письма) було передано в користування музею нащадками фон Мекк.

af35e3d6ce2113c05b110b90aa814a1b_djUhOO288Lk.jpg