Присоединиться

«Стандарти виручили, коли це було найбільш необхідно»

Олег ДУЛУБ, головний тренер ФК «Карпати»

– Перший тайм був досить непоганим за змістом, по контролю м'яча – і тут ця п'ятихвилинка... Я беру це на себе. Не встигли трохи перебудуватися, щоб взяти під контроль опорну зону. Почали програвати 0:2. Парадокс полягає в тому, що, починаючи з лютого, на кожному тренуванні ми приділяємо велику увагу стандартам. А спрацювали вони тоді, коли було найбільш необхідно.

– «Дніпро» вів 2:0, ви відреагували двома замінами – і матч перевернувся. Це був ключовий момент? – Коли ми йшли в роздягальню, я порадився з тренерським штабом і прийшло чітке розуміння того, що потрібно перебудовуватися на гру в два опорних. Єдине, я думав, що це станеться хвилин через 10. А за цей час якраз ми пропустили два м'ячі. З виходом Чачуа в опорну зону ми забрали м'яча під контроль, а за рахунок агресивної зустрічі суперника заробили стандарти, з яких забивали.

– У першому таймі у «Дніпра» була низка моментів. У перерві ви акцентували увагу на необхідності посилити оборону? – Ні, на другий тайм ми акцентували увагу на гру в атаці. Проблема, яка була в центральній зоні, виникала через те, що Кочергін заходив в середину: опорні півзахисники не розібралися, що з ним робити. Це і привело до першого взяття наших воріт. Підказав, але чекав, щоб після 10 хвилин перебудуватися в два опорних, щоб остаточно забрати м'яча під контроль.

– Сьогодні в заявці не було Артема Філімонова. Що з ним? – Без коментарів.

– Після минулого матчу ви сказали, що основне завдання, яке стоїть перед вами – зберегти місце в Прем'єр-лізі. Ви його зберегли... – Мабуть, я неправильно висловився. Переді мною таке завдання ніхто не ставив. Але коли приходиш в команду, яка йде на останньому місці з 8-очковим відставанням від передостаннього, природно, перше бажання – втекти звідти. Коли, здається, ми обіграли «Волинь», я сказав: «Нарешті ми пішли з цього проклятого останнього місця». Мені дуже подобається атакуючий футбол, але довелося наступити на горло власній пісні, щоб почати набирати очки, щоб піти з останнього місця, з передостаннього, щоб зробити якийсь рух вперед. Тому що тиск, який відчувають гравці, перебуваючи в зоні вильоту, недопорівняння з тиском, коли ти рухаєшся у верхній частині таблиці. Тиск відчувається щодня на тренуваннях. Це неймовірно. Для мене це – колосальний досвід, адже, працюючи в Білорусі, я вирішував завдання просування вгору по турнірній таблиці. Тому я собі поставив за мету – піднятися з останніх місць.

– Яким ваш президент бачить формат наступного чемпіонату? – Я можу висловити свою думку. 12 команд для України – дуже мало. Повинно бути 16 мінімум. Як проміжний етап можна розширити лігу хоча б до 13-14 команд. Розподіл на шістки, плей-оф – простіше вже грати в три кола по 11 матчів. 33 матчі зіграти, провівши сліпий жереб – це буде більш спортивний принцип. У Білорусії ми з цим стикалися: був поділ на шістки, плей-оф, три кола, але зараз повернулися до 16-ти командам. Населення України в 4,5 рази більше. Не думаю, що український футбол виграв від того, що «Волинь» втратила місце в лізі. Справа не в бюджетах. Футбол – соціальний проект. Це моя особиста думка. Футбол – це спорт №1.

96b69a9e9e492185f7867ae3f878338f_KEvdVHcV338.jpg