Присоединиться

Цікавитеся роботою у Польщі ?! Тоді вам варто це прочитати!

Варіанти трудового договору в Польщі: • umowa o pracę • umowa zlecenie • umowa o dzieło.

Umowa o pracę. Найзахищеніший, але і найрідший варіант договору, який ви можете знайти в Польщі. Це єдиний договір, який захищений трудовим кодексом Польщі. Що означає, якщо ви працюєте по umowa o pracę, то у вас є деякі соціальні гарантії і захищеність з боку держави. Засади цього договору:

 1. Робочий день - 8 годин і менше;
 2. Заробітна плата не нижче мінімальної - 2000 злотих.
 3. Гарантована і оплачувана відпустка – 20 днів у кожні півроку;
 4. Оплачувані лікарняні;
 5. Роботодавець не може вас звільнити до закінчення терміну дії договору;
 6. Договір на постійну роботу.

Umowa zlecenie. В основному, всі працюють саме по цьому трудового договору, на чому наполягають самі роботодавці. Якщо це постаратися перекласти українською, то це буде «трудовий контракт», в якому ви окремо повинні будете обговорити і прописати всі умови, на яких ви працюєте. Тут вже у вас вже немає ніяких соціальної захищеності. Засади цього договору:

 1. Робочий день до 12 годин;
 2. будь-яка зарплата, що не гарантована ніяким мінімумом;
 3. Відпустка не оплачується
 4. Лікарняні не оплачуються;
 5. Працювати слід так, як прописано в цьому договорі, але без жодних соціальних гарантій.
 6. Договір на постійну роботу.

Umowa o dzieło. Останній вид трудового документа - це umowa o dzieło. Це аналог попереднього договору з тією тільки різницею, що umowa zlecenie - це договір на постійну роботу, скажімо на півроку або той термін, на який ви доиовилися, а umowa o dzieło - це ваш трудовий договір на певний вид роботи до її повного закінчення. Тобто не на термін, а, наприклад, якщо ви найнялися здати якийсь об'єкт. Так ось після здачі цього об'єкту ваша umowa o dzieło вже вважається недійсною. Там теж немає ніяких соціальних гарантій, ви просто працюєте на тих умовах, які прописані в самій umowa o dzieło.

Ось такі ось відмінності між трьома документами. У більшості випадків роботодавці пропонують вам umowa zlecenie, тому що за цим документом вони можуть навантажувати вас роботою в тому обсязі, в якому захочуть. Платити податки, якщо ви працюєте офіційно, роботодавці все одно зобов'язані.

Нагадаємо лишень, що згідно законодавства РП студенти мають право працювати не більше 20 годин на тиждень! А з 1.01.2017 мінімальна оплата за годину роботи становить 12 злотих ))

dce46329fd626572b064a40442accb72_fk8GhobTrok.jpg