Присоединиться

Пожежна інспекція: рятувальники перевірили сумський “Євробазар”

У Сумах на пожежну безпеку перевірили "Євробазар". Інспекцію у цьому торгівельному центрі провели 17 квітня, - йдеться на сайті регіонального управління ДСНС.

Спершу рятувальники оглянули приміщення центру, загальна площа якого становить 22 тис. кв. м. Основну увагу зосередили на евакуаційних виходах, внутрішніх пожежних кранах, забезпеченні їх рукавами та вогнегасниками.

ТРЦ має окрему пожежну станцію. Вона обладнана спеціальними насосами для забезпечення необхідного тиску води у разі спрацювання автоматичної системи пожежогасіння. У ній також є спеціальний резервуар, який може акумулювати 500 т води.

Для того, аби перевірити злагодженість дій персоналу та відвідувачів "Євробазару" рятувальники імітували пожежу.

За легендою, вогонь спалахнув на 4 поверсі, в дитячій ігровій зоні.

Спрацювала пожежна сигналізація і адміністрація організувала евакуацію людей. Об'єктова добровільна пожежна дружина центру приступила до ліквідації умовного полум'я наявними засобами пожежогасіння.

На місце події прибули сумські вогнеборці. Ланки газодимозахисної служби обстежили приміщення, але людей не виявили. Тому основні зусилля пожежники зосередили на ліквідації осередку умовного загоряння та захисті суміжних приміщень.

Також, з всіх боків чотирьохповерхового центру, рятувальники відпрацювали розгортання автодрабини, яка дозволяє проводити доставку особового складу і евакуювати людей з верхніх поверхів.

Під час навчань виявили, що один із розташованих поруч пожежних гідрантів, на які вогнеборці встановлюють автоцистерни для забезпечення безперебійної подачі води на гасіння, не можна використати за призначенням. Встановити на нього пожежну колонку немає можливості, адже при проведенні будівельно-монтажних робіт була зміщена верхня частина колодязя.

Остаточні результати перевірки рятувальники мають оприлюднити згодом.

За результатами попередніх перевірок, заклади Сумщини визнали одними із найнебезпечніших. Регіон у трійці лідерів антирейтингу.

За підусумками пожежної інспекції, у ТРЦ "Мануфактура" виявили 33 порушення, у "Лавині" - 46.

Чимало недоліків вже на першому етапі тесту на пожежну безпеку зафіксували в ТРЦ "Універмаг "Київ". Станом на 11 квітня акт перевірки цього торговельно-розважального центру не оприлюднили.

Нагадаємо, масштабні перевірки громадських закладів – від садочків до великих розважальних центрів, наприкінці березня ініціював Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Поштовхом до проведення такої інспекції стала трагедія у м. Кемерово (РФ). Там під час пожежі у місцевому ТРЦ “Зимова вишня” загинули десятки людей, більшість із них – діти.

a7e77c1cfbaa9088291ecf537bc31d32_gF3iLYG_s8I.jpg