Присоединиться

Ліфти-убивці у Сумах: скільки ще людям потерпати від бездіяльності міської влади?

Днями в одному з під'їздів будинку, що по вул. Сірка, 15 обірвався ліфт, у якому знаходилась жінка. Під час падіння спрацювала шахтна автоматика аварійної зупинки, сумчанка вдарилася о стіни кабіни та впала на підлогу та травмувала обличчя.

«Все було швидко, як у кіно. Їдучи лфітом, я раптом побачила, що зверху щось блимнуло, з’явилось полум’я, а потім – різкий рух униз. Я ледве не знепритомніла, а за мить вже лажела на підлозі. Почула скрегіт – і ліфт зупинився. Я стала кричати по допомогу, не одразу згадала про мобільний телефон, так була налякана", – розповідає жінка.

Прибулі за викликом рятувальники допомогли їй вибратися із застряглого між поверхами підйомного механізму. У свою чергу медики, прибулі на кареті швидкої, надали першу допомогу постраждалій. Від подальшої госпіталізації жінка відмовилась.

«Але я досі в шоці. Всі ми боїмося користуватись цим ліфтом, хоч його і запустили. В ЖЕКу кажуть, що несправність полагодили, але ми не віримо, що подібне не повториться», – додає сумчанка.

Інші мешканці під'їзду теж воліють ходити пішки. Увечері у середу вони запросили на зустріч з мешканцями представників Українського об'єднання патріотів, бо кажуть: звернення до обслуговуючої організації з проханням обстежити ліфт ні до чого не призвели.

«Ми покладаємось на УКРОП знаючи, що раніше вони допомогли нам у питанні газових лічильників. А ЖЕКу байдуже, чи ми тут живі та здорові. А раптом ліфт знову зірветься? Тож ходимо пішки, і старі, і молоді, і з сумками, і з дитячими візками», - говорить один з мешканців багатоповерхівки.

Наразі укропівці вирішили звернутися з вимогою обстежити ліфт у цьому багатоквартирному будинку до організації, що контролює об'єкти підвищеної небезпеки (зараз цю функцію колишнього Держгірпромнагляду передано Державній службі України з питань праці). Після експертного обстеження підйомника і встановлення його технічного стану буде прийнято подальше рішення стосовно необхідності проведення певних ремонтних робіт.

«Назагал ситуація в ліфтовому господарстві Сум невтішна, – коментує заступник голови обласної парторганізації УКРОПу Олег Шестак. – Сотні ліфтів, що відпрацювали своє, стоять. Інші – на межі зупинки, регулярно зазнають поламок. А міське управління інфраструктури через некомпетентність його очільника самоусунулося від вирішення цієї проблеми, як і багатьох інших. І йдеться про відповідальність не лише чиновників середньої ланки, але й сумського мера Лисенка як найвищої посадової особи міста. Ми вимагаємо комплексного обстеження ліфтів у місті. Безпека і здоров'я сумчан – понад усе».

39199fc2a3440dac0a153bba2070d462_JBCfXvU1zdg.jpg