Присоединиться

#психологічніпоради

Як подружитися з власною дитиною? 😉

🔸Поміняйтеся з дитиною місцями. Вік значення не має, у такій маніпуляції важливо зрозуміти сенс і систематично застосовувати її на практиці. Поставте себе на місце дитини, спробуйте відчути, як саме вона мислить, відкинувши свої знання і досвід. Це допоможе краще зрозуміти дитину, а також розібратися, як краще аргументувати свою позицію. При цьому не варто поводитися як дитина, а тільки пояснити доступним способом.

🔸 Вчіться слухати. Це вміння дуже важливе, адже привчивши дитини з раннього віку ділитися з вами переживаннями, почуттями і подробицями свого життя, ви закладаєте фундамент майбутнього спілкування. Обов’язково цікавтеся, як пройшов день, що робив ваш малюк, уточнюючи подробиці та деталі (враховуйте, про що цікаво говорити не вам, а йому).

🔸 Свобода вибору. Надавайте дитині можливість вибирати. Звичайно, вибір буде здійснюватися з прийнятних варіантів, але він повинен бути. Це дасть зрозуміти чаду, що його думка важлива, а також навчить прийняттю рішень і відповідальності. Наприклад, уточніть, який сніданок хотіла б дитина, у чому відправитися на прогулянку і т.п.

🔸 Ні порожнім заборонам. Всім відомо, як тільки нам щось забороняють – цього починає хотітися більше. Кожне «ні» має бути аргументовано. Поясніть дитині, чому вона не може зробити так, як хоче, до яких наслідків призведе вчинок доступними і зрозумілими виразами. Підштовхніть малюка до самостійного прийняття правильного рішення.

🔸 Проводьте час разом. Спільне дозвілля – чудова основа для міцної дружби. Відправляйтеся разом на роледром, пейнтбол, в мотузковий парк (дозвілля вибирайте за інтересами та віком чада). Активний і веселий відпочинок покаже вас з іншого боку, відкриє нові теми для розмов і поповнить загальні позитивні враження.

🔸 Уроки – не все життя. Як тільки в житті з’являється домашнє завдання, інші аспекти в багатьох сім’ях не просто йдуть на другий план, а просто зникають з поля зору. Пам’ятайте, що навчання – це добре, але дбайте в рівній мірі про почуття дитини і переживання.

🔸 Не порівнюйте! Це помилка, яку здійснюють практично всі батьки. Пам’ятайте, що кожна дитина – індивідуальність і особистість, подавайте хороші приклади, але не порівнюйте досягнення однолітків крихітки і його. Це легко може подарувати занижену самооцінку та абсолютну невпевненість в собі. До цього пункту можна віднести і лайки. Пам’ятайте, що звичні для вас висловлювання можуть зовсім інакше сприйматися малюком (ледар, незграбний і подібні).

🔸 Розвивайтеся з дитиною. Цікавтеся захопленнями чада, поглиблюйте свої знання в сферах, які вам невідомі. Це допоможе підтримати розмову, зацікавити, продумати цікаві ідеї для спільного відпочинку, покаже, що вам дійсно цікаве життя маленького.

🔸 Стати опорою. У всіх спірних ситуаціях приймайте бік дитини, навіть якщо вона не має рацію. Не варто відчитувати та лаяти дитину при всіх, дочекайтеся моменту, коли ви зможете поговорити віч-на-віч, прояснив ситуацію. Дитина повинна відчувати, що може звернутися до вас в будь-якій ситуації, отримавши не докір, а захист і аргументовану позицію.

🔸 Любіть вашого малюка! Цей пункт найважливіший. Пам’ятайте, що фальш дітьми відчувається за кілометр. Не приховуйте ваші почуття: обіймайте дитину в будь-якому віці, говоріть, що любите її, доводячи це своєю поведінкою.

❗Пам’ятайте, що ви – приклад для дитини! Розвивайтеся разом, показуйте власними діями, як правильно, приділяйте час вашому чаду, вивчайте спеціальну літературу і дитячу психологію, і ви станете справжніми друзями!

df7935069e30af485da16eb5bae5d77d_nyPuy9ZBUDw.jpg