Присоединиться

#психологічніпоради

Мова тіла: про що говорять жести оточуючих🤝🤚👍

📌Жести відкритості Розкриваючи руки долонями вгору, людина показує свою відкритість. Такий жест може також супроводжуватися знизуванням плечима.

Однією з ознак відкритості вважається жест «розстібання піджака». Психологи стверджують, що під час успішних переговорів, учасники часто розстібають піджаки, випростуючи при цьому ноги. Це означає дружнє ставлення до співрозмовника.

📌Жести залицяння, чи «причепурювання» У жінок спектр таких жестів досить широкий. Наприклад, коли вона поправляє зачіску одяг або розглядає себе в дзеркалі. Сигнали залицяння можуть проявлятися як погладжування по литках, колін і стегон, а також балансування туфлі на кінчиках пальців. Чоловіки часто поправляють краватку, запонки або піджак, випрямляють спину і втягують живіт.

📌Жести домінантності-підпорядкованості Перевага або готовність до підпорядкованої ролі яскраво проявляються при рукостисканні. Якщо людина подає руку так, що б вона лежала поверх Вашої – це явне бажання висловити щось на кшталт фізичної переваги. Якщо ж вона простягає руку долонею до верху, то готова до ролі підлеглого.

📌Жести оцінки Поширений жест критичної оцінки називається «почекаємо – побачимо». Якщо співрозмовник дає оцінку чому-небудь, його підборіддя спирається на долоню, при цьому вказівний палець витягується уздовж щоки, інші пальці знаходяться трохи нижче рота.

Під час глибокого роздуму над проблемою або важливим кроком, людина спирається щокою на руку. Якщо вона бере до рота дужку окулярів або протирає окуляри, то це сигнал про необхідність обміркувати своє положення і взяти паузу для роздумів.

📌Жести нудьги Під час нецікавого наради або нудної телефонної розмови, люди часто починають щось машинально малювати на папері. Це бажання виникає на підсвідомому рівні. У такій спосіб ми частково відключаємося від зовнішнього світу. Спираючись головою на руку, ми також демонструємо свою нудьгу. Такий жест трактується як спроба «не впустити» голову, так як нас хилить до сну.

📌Жести підозри та скритності Коли ми бачимо, що рука співрозмовника прикриває рот – це сігналірует про те, що він приховує свою позицію і всіляко не хоче її висловлювати. Торкаючись до губ ручкою, келихом вина, візитною карткою або чим-небудь, він «забороняє» собі говорити те, що думає насправді.

Також психологи давно помітили, що дотик до носа або ямочки носа під час розмови говорить про нещирість співрозмовника і його відверту брехню.

📌Жести самоконтролю При бажанні впоратися з сильними емоціями, людина заводить руки за спину, при цьому сильно стискаючи їх. Інша поза, що символізує бажання самоконтролю – «руки в підлокітники». Таку позу, можна спостерігати при очікуванні прийому до данстистп. У подібні моменти люди хочуть впоратися з дуже сильним хвилюванням.

bc75367ff1e71435c52acc41dfa9ba2a_HmbBagLq6i0.jpg